Redakčný systém Flox

Čo je CMS - Redakčný systém?


 Redakčný systém pre správu obsahu . Vyskúšajte si Flox zadarmo!

 

CMS - Redakčný systém, alebo Content Management System je všeobecne softvér na správu obsahu. Ten môže pozostávať z textov, obrázkov a iných mediálnych elektronických súborov.

 

 

Účelom CMS redakčného systému je prehľadne spravovať obsah rôzneho druhu a umožniť viacerým stranám prístup k istým materiálom. Toto značne uľahčuje komunikáciu, najmä vo firmách. Jednou z výhod mnohých CMS systémov je automatizácia firmných procesov, alebo „workflow“.

 

Pomocou CMS redakčného systému sa cez rôznych ľudí vo firme môže pohybovať istý materiál, ktorý môžu pripomienkovať, meniť, alebo inak spoločne modifikovať. CMS systém je častokrát používaný aj ako nástroj na archiváciu dokumentov. Túto možnosť bežne využívajú mediálne firmy (televízie, vydavateľstvá atď.), ktorých predmet podnikania je priamo spojený s poskytovaním obsahu. CMS systémy však používajú aj všetky veľké medzinárodné spoločnosti na správu svojej firemnej komunikácie. Táto funkcia je však čím ďalej tým dôležitejšia aj pre malé a stredné firmy. CMS systémy firmám umožnujú nestratiť sa v dokumentoch a nájsť ich jednoducho a rýchlo na serveri, namiesto klasického archívu.

 


Čo je content?

 

Content je obsah stránky. Pozostáva z textov, obrázkov, animácií, databáz atď. Obsah je teda všetko, čo sa dá meniť alebo aktualizovať. V prípade eshopu je content účinný nástroj na budovanie vzťahu so zákazníkom. Ak sa budete prezentovať len ako predajca, vzťah bude založený na tom. Ak však publikujete obsah, ktorý priamo rieši otázky zákazníka, zaujmete ho viac.

 

 

Web-based CMS (Webový CMS)

 

V súčasnosti sa CMS spomína najmä v súvislosti s publikovaním materiálov na webových stránkach na internete.

 

Pojem CMS systém sa stal takmer synonymom „Web-based CMS“, teda CMS systém založený na publikovanie webstránok a ovládaný cez internetový prehliadač. Na Slovensku väčšina ľudí pozná podobné softvérové produkty pod názvom „redakčný systém“.

 

Redakčný systém, alebo CMS systém umožnuje vlastníkovi webu jednoducho a rýchlo meniť obsah webu, udržiavajúc ho aktuálnym bez odborných technických znalostí. Dobrý jednoduchý CMS systém je intuitívny a pre bežného užívateľa by nemal byť náročnejší na ovládanie ako Word. Väčšina CMS systémov podporuje nasledovné funkcie:

 

  • vytváranie web stránok
  • vytváranie položiek menu
  • jednoduchá správa obsahu stránok (texty, obrázky..) bez znalostí programovania
  • editovanie textov online
  • WYSIWYG text editor (What You See Is What You Get)
  • import a následná prezentácia textového a multimediálneho materiálu (obrázky, videá, animácie...)
  • registrácia a administrácia uživateľov
  • pridelenie prístupu a „práv uživateľom prostrednítvom hesla"
  • e-mailová, alebo iná notifikácia vybraných uživateľov v prípade zmeny obsahu
  • oddelenie obsahu od formy – mnohé CMS systémy majú napríklad preddefinované štýly písma (veľosť, typeface, farba), takže keď pridáte text na stránku, tak sa automaticky zobrazí v danom štýle  


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt

 

 


 

Chcete viac informácií o CMS?


Chcete používať jednoduchý redakčný systém FLOX?

 

KONTAKTUJTE NÁS

Tvorba www stránok, jednoduchý redakčný systém Flox. Web stránky u nás zvládne každý.